Jelena – naine meeste maailmas

07. september 2020

2015. aasta jaanuaris alustas tehnohooldusosakonna administraatorina tööd Jelena, kes alates 2019. septembrist on SOL-is tehnohooldusjuht. Uurisime, kuidas talle SOL-is ja oma uuel ametikohal meeldib ning mida põnevat tal meiega veel jagada on.

Kuidas omandasid kutsepaberid?
Olin juba pikalt olnud administraator ja soovisin edasi õppida. Ainuõige tundus minna kinnisvarahalduri koolitusele ning omandada ka kutse. Kuna samal ajal toimusid tehnohoolduse osakonnas muudatused, siis oli vajadus hoopis omandada tehnohooldusjuhi kutse, et oleks võimalus lahkunud töötajat asendama hakata. Tuli läbida 40 tundi koolitust, proovitöö ning eksam. Kui test tehtud, siis lubatakse alles proovitööle. Proovitööks valiti kraanikausi ja segisti vahetus. Sellega sain ideaalselt hakkama vaatamata sellele, et kraanikauss kaalub pea samapalju kui mina 😊.

Mis on Su töö juures kõige raskem?
Midagi rasket pole. Väga hästi peab tundma tehnohooldussüsteeme ja siin aitavad vaid teadmised ning kogemused. Kogemusi võiks jagada ka teiste regioonide ja riikidega. Näiteks näha kuidas Lätis töö käib.

Mis Sulle Su töö juures kõige rohkem meeldib?
Mu töö on vaheldusrikas, saab paljude inimestega suhelda ja huvitavaid kogemusi.

Mis sulle SOL-is kõige rohkem meeldib?
SOL annab vabad käed. Usaldus ettevõtte poolt on suur. Saan planeerida oma tööpäeva, kaasa rääkida ettevõtte arengus.

Kas soovitaksid SOLi oma sõbrale?
Kindlasti soovitaksin.

Milline Su tavaline tööpäev välja näeb?
Räägime tehnikutega läbi, kuidas eelmine päev läks, vaatame üle probleemsed kohad ja objektid, mida vaja veel teha. Tööde jagamine tehnikutele, palju paberitööd, arveid, kohtumised klientidega objektidel ja kliendikoosolekud.

Kas pead tihti käed ise külge lööma?
Muidugi… mitte 😊. Kraanikausiga saan ilusti hakkama, aga muud asjad teevad ikkagi tehnikud.

Mis nippe kasutad tehnikutega suhtlemisel?
Nemad on mehed, mina naisterahvas. Saan aru, et nad võtavad mind naise, mitte mehena. Pigem hoiavad mind. Kõik on nii erinevad ja tean neid juba nii pikalt/hästi ning tean, kuidas kellegagi suhelda.

Mis sa vabal ajal teed?
Väga palju liigun, jooksen metsas, sõidan jalgrattaga, sügisel käin seenel – puravikke korjamas. Sõbrannadega käime tihti nädalalõpureisidel, nt Palangal suvitamas või kruiisil Stockholmi. Meeldib kontserditel käia. Kasvatan tütart või tema juba mind. Armastan kasse. Ilusad ja kiired autod meeldivad mulle.

Kelleks sa soovisid väiksena saada?
Arstiks.

Mõni lõbus juhtum?
Sõitsin tööautoga ühelt objektil teisele. Tuli teha peatus ja sel hetkel hüppasid mulle tagumistele istmetele kaks meest, kes soovisid sõita Tatari tänavale. Härrad arvasid, et tegemist on taksoteenust pakkuva firmaga. Hõikasin neile, et oi-oi, kuhu nüüd, see pole takso. Mehed ise olid ka väga üllatunud 😊, mina ka.

3 fakti Jelenast:
• Olen sündinud Kamtšatkal. Elasin seal 5 aastat ja siis kolisin Eestisse.
• 1. klassi läksin Venemaal ja 2. klassis ei olegi kunagi käinud, Eestis pandi mind kohe 3.-sse klassi.
• Mul on 16-aastane tütar.