Svetlanale on oluline õigel ajal makstud töötasu ja korralikud töövahendid

19. detsember 2022

Svetlana alustas SOLis tööd 2017. aastal, sest soovis teenida lisatulu. Tehtava töö juures oli talle oluline, et tal oleks võimalus inimestega suhelda ning töötada saaks paindliku töögraafiku alusel. SOLi kasuks otsustas Svetlana seetõttu, et SOL pakkus talle võimalust töötada osalise tööajaga. Aja möödudes ning võimaluse tekkides palus Svetlana endale ise suuremat töökoormust.

Oma esimesed tööpäevad veetis Svetlana ühes kaupluses töödejuhataja koolitava käe all. Ta mäletab, et tema toetus ja rahustavad sõnad aitasid eriti alguspäevil, sest puhastatav ala tundus väga suur. Svetlana leiab:  “Töö on töö. Tuleb tööle hakata ja kõik läheb hästi.“. Svetlana meenutab meeskonda, kellega koos ta kaupluses töötas, ainult heade sõnadega. Nad hoiavad siiani telefon teel ühendust.

Svetlana puhkehetke nautimas

Uue objekti ilmumisel pakkus töödejuhataja Svetlanale teist tööobjekti. See objekt oli teel tema aiamaale, kus talle meeldib palju aega veeta ja seetõttu võttis Svetlana selle pakkumise vastu. Hiljem asendas veel Svetlana haiget kolleegi teisel objektil, kus kliendid jäid tema tööga samuti väga rahule.

Svetlana rõhutab, et talle sobib praegune töö väga, sest pole ranget ajagraafikut.  Ta nendib, et kuigi viis aastat tööd ühes ettevõttes tundub pikk aeg olevat, on tööd on hea teha, kui sa ise oled oma tööga rahul ja  niisamuti ka sinu tööandja ning kliendid.

Küsimusele, mis talle SOLi juures meeldib, vastas Svetlana, et talle on oluline õigel ajal laekuv palk. Töödejuhatajate ning puhastusteenindajate vaheline suhtlus on samuti hea. Kui töödejuhataja mõnel ajahetkel vastata ei saa, helistab ta alati tagasi ja probleem lahendatakse. Samuti on Svetlana rõõmus, et töötajad on alati töövahenditega varustatud. Lisaks märgib ta, et on tänu oma tööle kohanud palju lahkeid ja häid inimesi.

Svetlana meelest eristab SOLi teistest sama valdkonna ettevõtetest just kasutatavate töövahendite kvaliteet. Mõned oma töövahendid on Svetlana ka juba endale koju ostnud, sest need on väga mugavad. Svetlana sõnab ka, et oma tervise kaitsmine on eriti kemikaalidega töötamisel kõige olulisem. Seetõttu kannab ta töötades alati vajalikke isikukaitsevahendeid.

Vaba aja kohta küsides sõnab Svetlana, veedab suurema osa oma ajast oma aiamaal. “Mul on suvel alati kiire, seega on mulle oluline paindliku töögraafikuga töötamine.”

Svetlana soovib SOLile ja SOLi inimestele järgnevat: “Soovin, et oleks rohkem kliente. Kui on kliente, kes SOLilt teenust tellivad, siis leidub ka meile tööd. Ja loomulikult soovin ma kõigile palju tervist.”