Puhastusteenindaja Karin: „Parimad puhastusvahendid on vesi ja mikrokiudlapp“

22. jaanuar 2024

Karin töötab puhastusteenindajana Võru K-Rauta kaupluses juba 15 aastat ja mõned kuud pealegi. Kõik sai alguse aastal 2007, kui hakati nimetatud kauplust ehitama tema kodust vaid 100 meetri kaugusele. Naine mõtles kohe, et see oleks tore koht, kus töötada.

Karin töötab puhastusteenindajana juba 15 aastat

Karin töötab puhastusteenindajana juba 15 aastat

Eelnevalt töötas Karin üle 20 aasta õmblejana ja tahtis väga liikuvamat tööd, kuna istuv eluviis hakkas juba tervisele mõjuma. 2008. aasta märtsis, helistaski SOLi töödejuhataja ja pakkus talle puhastusteenindaja kohta. Karin võttis töö vastu ja asus ametisse 1. aprillil, mil poe avamiseni oli jäänud vaid 22 päeva.

Enne alustamist läbis ta puhastusteeninduse kiirkursuse ja SOL koostööpartner Puhastusimport õpetas teda põrandahooldusmasinaga töötama. Edasi omandas Karin Võrumaa Kutsehariduskeskuses neljanda taseme puhastusteenindaja-juhendaja kutse. SOL maksab talle tänu sellele igakuiselt ka kutsetunnistuse tasu.

Karin on vahepeal kätt proovinud ka töödejuhatajana ja töödejuhataja abina Võru-Põlva piirkonnas. Naise arvates oli see töö väga huvitav, kuid samas ka äärmiselt pingeline. Ta tundis, et nii jätkates põletaks ta ennast läbi ja oli äärmiselt õnnelik, kui sai rahulikult jätkata K-Rauta kaupluse puhastusteenindajana.

Karin on tänulik ka kaupluse kollektiivile, kes on suhtunud temasse väga mõistvalt ja abivalmilt. Iga päev alustab ta tööpäeva välikoristusega ning seejärel liigub müügisaali põrandapinna, kontori- ja olmeruumide juurde.

Pika tööperioodi jooksul on olnud mitmeid huvitavaid juhtumeid, kuid üks eredam neist on seotud üldkasutatava WC-ga. Ühel päeval oli WC umbes ja vajas torutööde abi. Teenus teostati pärast Karini tööaega ja järgmisel päeval teadis üks nooremapoolne kassapidaja rääkida, et keegi oli vihmavarju potti virutanud. Karin oli väga imestunud, et kuidas see küll võimalik olla saab. Pärast aga selgus, et noored nimetavad tampoone sellise nimega.

Karinil ja ta perel on hobi tegeleda vanatehnikaga

Karinil ja tema perekonnal on hobi tegeleda vanatehnikaga ja ta on ka Võru Vanatehnikaklubi Vänt liige. Aastal 2020 kinkis tema mees talle sünnipäevaks VAZ 2101, mille ta ise oli musta numbri vääriliseks* taastanud. Nüüd peab ta seda oma kolmandaks pensionisambaks. Lisaks sellele armastab Karin looduses jalutamist ja käib Pilateses.

Karin rõhutab eesmärki anda endast oma töökohal parim, et klient ja ka tema ise oleks oma tööga rahul. Ta soovitab julgelt proovida koristamistööd kõigil, kellele koristamine meeldib. „See valdkond on ikka väga palju edasi arenenud“, ütleb Karin. Tema jaoks on parimad puhastusvahendid endiselt vesi ja mikrokiudlapp.

Karin lõpetab oma loo lausega: “Piinlikult puhtaks koristatud eluruumid (mõeldes oma kodule), on elamata ja nautimata elu tunnus.”

*Musta numbri vääriline on vanasõiduk, mis vastab vanasõidukina registreeritava sõiduki tehnonõuetele ja originaalsusele kehtestatud nõuetele. Transpordiameti kirjelduse järgi on vanasõiduk teaduse või tehnika arengut kajastav, ajaloolis-kultuurilise väärtusega, kollektsionääridele või muuseumidele huvi pakkuv sõiduk, mille valmistamisest on möödunud vähemalt 35 aastat ja mis on vanasõidukiks tunnustatud.