Anja 19 aasta pikkune teekond SOLis

06. märts 2023

Anja teekond Läti SOL-is algas juba aastal 2004, kui ta alustas Riia vanalinnas asuva Lattelecomi kontori koristamist.

Läti ja Leedu tegevjuht Kurmet koos Anjaga

Ta teenis sellisel viisil kaua aega oma põhisissetulekut. Aastaid hiljem, kui tema eluolud muutusid, leidis ta endale teise töökoha, kuid SOList lahkuda ta ei soovinud. Nii jõuamegi tänasesse päeva ning Anja on SOLis endale lisasissetulekut teeninud juba rohkem kui kümme aastat. Praegusel hetkel käib Anja hommikuti ühe SOLi kliendi kontorit koristamas.

Anja sõnab, et kõik, mis ta SOLis teenib on tema lisasissetulek ja ta kasutab seda ainult oma hobi finantseerimiseks. Anja armastab reisida ning ka oma reisimuljeid teistega jagada. Ta räägib meile imeilusast sügisesest Sitsiiliast ning ka võluvast aprillikuisest Istanbulist, kust võib Emigrani pargist leida kevadisi lillevaipasid. Kõige muljetavaldavamana meenutab Anja reisi Dubaisse – täiusliku puhtuse, korra ja vapustava arenguga linna.

Lühikesteks reisideks soovitab Anja Leedu külastamist. Ta toob välja fantastilise Siauliai linna ja lähedal asuva Pakroja mõisa, kus toimuvad imelised laterna- ja lillefestivalid. Anja lisab ka, et paljud suurepärased paigad ja üritused leiavad aset siinsamas, tema kodulinnas Riias.

Kui tema tervis seda lubab, siis näeb Anja ennast SOLis ka oma pensioniaastatel. Ta teab, et ka pensionipõlves soovib ta kindlasti reisida, ja leiab, et SOLis töötamine on väga hea viis, kuidas oma hobi elus hoida.