Suvised tööd Parkimisjoones

25. mai 2023

SOL Parkimisjoones töötab juba 7 aastat Roland, kes on Tartu üksuses markeerija. Enne Parkimisjoonde tööle asumist oli ta 15 aastat Soomes tööl, kuna pere oli Eestis ja tütar hakkas esimesse klassi minema, siis otsustas ta Eestisse naasta. Pärast mõningast puhkust alustas ta tööotsingutega ja nägi Parkimisjoone tööpakkumist, mis talle huvi pakkus ja kandideerima suunas. Peagi osutus ta valituks.

Kuidas näeb välja Rolandi tavaline tööpäev? Suvisel ajal alustab ta tööpäeva juba kella 6st, sest peab enamasti sõitma Tartust välja. Kaugemates kohtades nagu Jõhvi, Kiviõli ja Narva peavad parklad olema hommikuks juba joonitud. Kui on vihmased päevad saab ta hiljem alustada ja tegeleda rohkem hooldustöödega, puhastab masinaid ja šabloone. Talvisel ajal on vähem markeerimist ja peamiselt töötatakse siseruumides, seega saab tööpäeva alustada kella 8 või 9 ajal, oleneb kliendist. „Tööpäeva lõpetan alati garaažis, kus panen valmis järgmise päeva värvid ja šabloonid ja komplekteerin auto, et hommikul oleks hea startida,“ ütleb Roland.

Suurimaks väljakutseks tööl peab Roland seda kui uute rajatiste plaanid ja tegelikkus ei ühti. Probleem tekib siis kui planeeritud on 20 parkimiskohta aga ruumi on vaid 19-ne koha jaoks, siis tuleb ühendust võtta projekteerija või kliendiga ja lahendusi leida, aga see kõik on väga aeganõudev. Iga kliendi jaoks on kindel tööaeg arvestatud ja järgmise juurde ei taha hilineda, samas ei soovi ka tööga kiirustades eksimusi teha. Markeerimisel on täpsus väga oluline, eksimisruumi on vaevu 1-2 cm. Tööalaselt on huvitav ka see kui erinevalt suhtuvad inimesed tema töösse. „Kui ühed on väga ettevaatlikud ja vabandavad ning küsivad, kas tohivad parkida või kas auto jääb ette, siis alati leidub neid kes sõidavad kasvõi üle märkide ja torbikute, et kaupluse ukse ette või pangaautomaadi juurde pääseda, samal ajal veel mahlakalt end väljendades. Tuleb ise asju tasakaalukalt võtta ja rahulikuks jääda,“ räägib Roland.

Vabal aega meeldib talle koos perega veeta ja reisida. Kaugeim sihtkoht, kuhu ta on reisinud, on Dominikaan. Seal sai ta tähistada ka enda 50.a. juubelit. Nooremana tegeles Roland aktiivselt sulg- ja jalgpalliga, sellest ajast on kodus palju diplomeid ja medaleid. Nüüd vanemas eas on ta aktiivne tugitoolisportlane ja naudib spordi vaatamist telekast, sobivad nii tennis, laskesuusatamine, ralli, UEFA, korvpall ja ka kõik ülejäänud spordialad, kus eestlased on esindatud.

Oma töö kohta ütleb Roland, et see töö on vaheldusrikas, kuigi töö põhimõte on iga päev sama,  näeb ta palju erinevaid kohti ja Eesti linnasid. Väga oluliseks peab ta ka kollektiivi, kellega koos ta töötab. „Kuigi Tartus olen ma enamasti üksi, siis on Tallinna kolleegid mulle alati olemas kui abi vajan. Oma pika tööelu jooksul olen näinud mitmeid erinevaid firmasid ja siin meeldib mulle kui pühendunud ja toetavad on minu juhid, kui on mingi mure või probleem vajab lahendust, siis saan nende poole alati pöörduda ja nad aitavad mind,“ ütleb Roland.

Mis motiveerib Rolandit tema töös? „Mind motiveerib tööd tegema see, kui tellija on minu poolt tehtava tööga rahul. Meil on üle Eesti palju kliente, kes tellivad igal aastal meie teenust ja neid ettevõtteid on palju. Tähtis on võita kliendi usaldus,“ lausub ta.