Suvetöötaja Anita: „Kui eesmärk on ees, siis on ka töö tegemine mõnus“

15. mai 2023

Anita töötas SOLis eelmisel suvel ja asendas puhkuseid hotellis. Igapäevaselt töötab Anita elektroonikakaupluste ketis ja suhtleb klientidega. Uurisime Anitalt, kuidas talle töö SOLis tundus ja miks ta otsustas suvel enda puhkuse ajal tööd teha.

Millist tööd igapäevaselt teed?

Igapäevaselt olen suure elektroonikakaupluste keti järelteeninduse klienditoe spetsialist. Olen ühes ettevõttes töötanud juba üle 10 aasta. Igapäevaselt suhtlen klientidega, vastan kõnedele ja kirjadele. Lahendan äri- ja eraklientide muresid seoses tehnika ostuga, garantiiga, vahetamisega ja kohaletoimetamisega. Kliente teenindan nii, et nad tahaksid uuesti meie juurde tulla ja tunneksid ennast turvaliselt. Kõik mured on lahendatud ja kõik saab korda. Töö on põnev, rutiinivaba ja olen väga palju ettevõtte sees arenenud.

Millega vabal ajal tegeled?

Vabal ajal väga palju veedan aega looduses. Seal saab enda akud täis laadida. Õhtuti mereäärde minna päikeseloojangut vaatama või nädalavahetusel terviseradadel sammud täis kõndida, on mõnus nii vaimsele kui ka füüsilise tervisele.

Palju sõidame mööda Eestit, otsime uusi kohti avastamiseks, kuid vahel viivad sõidud ka välismaale. Iga aasta vähemalt 4 korda proovin enda jaoks aega leida. Viimane puhkus oli Poolas ja enne seda käisime soojal maal. Seal saab ennast välja lülitada ja nautida päikest. Kodus alati tundub, et kuskile on kiire. Ka päike meil on selline, et seda on vaja oodata.

Miks otsustasid oma puhkuse ajal SOLis töötada?

Olen pikalt töötanud ühes ettevõttes ja aeg-ajalt ikka tekib küsimus, kuidas on teistes ettevõtetes ja tuleb soov teha midagi muud. Samas olen nii rahul oma tiimikaaslasega, juhiga ja töö sisuga, et tõsiselt töö vahetamist ei ole ma kaalunud. Puhkuse ajal käed sügelesid lisaraha teenima ja mõtlesin proovida enda jaoks midagi täiesti uut. Selline väljakutse iseendale!

Tuttava käest kuulsin, et seoses töömahu kasvamisega ja töötajate puhkustega otsib SOL suveks hotelli toateenijaid asenduseks. Vaatasin, et hotell asub Tallinna Vanalinnas. Olen sellest majast väga palju ka varem mööda käinud ja tekkis huvi piiluda n.ö. „köögi“ poole. Saada aru kuidas toimib elu hotellis ja mida sa külalisena ei märka. Tekkis võimalus teha ajutiselt midagi muud ja loomulikult hea võimalus lisaraha teenida oma järgmise puhkuse jaoks. Arvestasin, et selle asenduse ajal saaksin ma piletiraha sooja maa puhkuseks.

Mis Sulle SOLis suvetöö juures meeldis?

Andsin oma nõusoleku ja hiljem tekkis kahtlus, kas ma saan hakkama. Ma ju ei ole midagi sellist varem teinud. Sain aru, et tavaline kodukoristus ei ole päris sama. Tulin kohale ja olin meeldivalt üllatunud, kuidas mind vastu võeti. Sain tööriided ja mulle näidati, kuidas töö käib. Seletati, mis järjekorras mida tegema peab. Esimesed päevad töötasime paaris kogenud toateenijaga, kelle käest sain õppida töönippe ja kuidas saavutada kvaliteeti. SOLis on väga kaasaegsed töövahendid ja koristus on keemiavaba. Alates kolmandast päevast juba teadsin täpselt, kuidas töö käib ja millist tulemust oodatakse. Korduvalt sain kiita nii oma töödejuhataja käest kui ka hotelli töötajate poolt.

Töötasin seal kaks nädalat ja lõpuks meeldis tunne, et olen hakkama saanud! Kui suvetöö lõppes, sain aru, et olen teeninud järgmise puhkuse piletiraha ja sain endale lubada lisaks ka SPA nädalavahetuse.

Kas tuleksid veel oma puhkuse ajal SOLi tööle?

Kindlasti tuleksin, kui tekib võimalus. Mulle meeldis see tunne, et saab end liigutada, saab tuttavaks uute inimestega ja ennast proovile panna. Hotellis töötades tutvusin ühe kolleegiga, kellega siiamaani suhtleme. Ta on olnud minu klient ka elektroonikapoes.

Kõige suurem hirm oli, et „ma ei oska“, aga kõik olid nii toetavad ja meeldivad, et see hirm kadus ära teise päeva õhtuks. Kindlasti on meeldiv ka lisaraha saada – saab endale lubada midagi suuremat osta ja julgemalt uut puhkust planeerida. Kui eesmärk on ees, siis on ka töö tegemine mõnus.