Rõõm tehtavast tööst ja loovus igapäevaelus: inspiratsioonilugu kahest ägedast SOL-i markeerijast

15. aprill 2024

Oove ja Jaanus, kaks pühendunud markeerijat SOL Balticsi parkimisjoone meeskonnast, alustavad oma päeva varahommikul, kui linna kohal hõljub alles koidu hämarus. Suvekuudel on nad valmis juba kell viis hommikul, et olla objektil kella kuueks. Praegu aga, kui suvehooaeg alles algust ootab, alustavad nad päeva mõnevõrra hiljem – hommikul umbes 7-8 ajal. „Kuna meil ei ole veel suvehooaeg alanud, siis lähmegi natuke hiljem, et oleks kuivem, ja vaatame, kas saame teha midagi,“ selgitab Oove.

Oove (vasakul) ja Jaanus (paremal) SOL Parkimisjoone kontori ees.

Selleks, et uue päeva väljakutsetele lihtsam vastu minna oleks, teevad Oove ja Jaanus eelneval õhtul põhjaliku ettevalmistustöö, kontrollides värve, puhastades šabloone ja veendudes, et kõik vajalik on olemas. Oove räägib, et selline süsteem aitab neil aega efektiivsemalt kasutada ja olla valmis koheselt startima. Eriti on see abiks suvehooajal, kui tuleb objektile varahommikul jõuda. Lisaks saavad markeerijad igal hommikul vajalikud joonised ja päevaplaani, kus on ära määratud ülesanded, kes ja millisel objektil antud päeval töid teostab. „Selle järgi paneme ka siis värvid ja šabloonid, mis on vaja – komplekteerime auto ära,“ lisab Oove.

Oove, kes on SOL Parkimisjoones töötanud juba pea kümme aastat, ja Jaanus, kellel saab kohe aasta, on mõlemad ehitustaustaga markeerijad. Oove on lisaks jõudnud kogeda nii projektijuhi kui ka müügijuhi tööd. Nende arvates on markeerija töö väga mitmekülgne ja nõuab pidevat kohanemist, kuid sellegipoolest on see töö käigus õpitav – tuleb ainult tahta.

Jaanus ja Oove markeerivad objektil ülekäigurada.

Oluline on mõista, et see on vähemalt kahe inimese töö ehk tööde teostus toimub alati mitmekesi, mis toob sisse inimsuhete aspekti. Oove arvates on lihtsam teha koostööd partneriga, kes on temaga enam-vähem ühevanune. „Kui mu paariline oleks näiteks 20-aastane, siis lihtsalt ei klapiks, sest maailmad on natuke liiga erinevad. Eks nii nagu inimestega ikka, et kõik on erinevad ja igaühega tuleb leida oma keel,“ tõdeb Oove. Jaanus lisab omalt poolt, et hea koostöö saladus peitub teineteise mõistmises. „Põhiline, et oleks tööga ühel lainel,“ arvab ta.

Küsimusele, mis on peamised väljakutsed töös, vastab Jaanus naeratades: „Loodusega võitlemine.“ Iga päev toob uusi väljakutseid – on see siis vihm ja muutuv ilm või objekti keerukus – see kõik mõjutab nende tööd, kuid nad on valmis vastu astuma kõigile takistustele. Seevastu teeb aga neile rõõmu, kui tellija teeb koostööd ja tuleb ideede ja pakutud lahendustega kaasa. „See on väga tore, kui ma saan pakkuda sellist lahendust, mille peale tellija ise ei tulnud, et saab ka teistmoodi ja paremini teha,“ tõdeb Oove.

Jaanus hommikul tööautot komplekteerimas.

SOL Parkimisjoone meeskond teostab erinevaid töid – parklate, spordi- ja mänguväljakute, parkimismajade, tootmishoonete ja ladude joonimine ning liiklusmärkide ja kaitsepiirete paigaldamine. Sellest pikast pakutavate teenuste nimekirjast olenemata ei ole Oovel ühte kindlat lemmikteenust, mida teostada. „See on tegelikult nii, et kuna meil on aastaajad – tali, kevad, suvi, sügis, siis ongi niimoodi, et talvel on sisetööd ja teed kogu aeg sees. Kui hakkab kevad tulema, siis tahad välja minna õudselt ehk siis on see lemmik, et teeks väljas. Aga oktoobris oleme väljas kogu aeg ja siis on sihukesed mõtted, et tahaks juba sisse minna,“ jagab Oove.

Markeerija Oove Instagrami konto @oskaronu.

Töö ja vaba aeg – kaks olulist aspekti, mis mõjutavad meie igapäevaelu ning aitavad tasakaalustada meie heaolu. Oovele meeldib vabal ajal sukelduda raamatute maailma, lastes end põnevuslugude ja ajalooliste faktide keeristesse. Töö intensiivsus suvekuudel jätab vähe aega muudeks tegevusteks, kuid tema kirg lugemise vastu jääb alati püsima. Jaanus teisalt, leiab rõõmu rattamatkadest ja naudib värskes õhus liikumist. „Mul on põhiline suvel ikkagi jalgratas, nii et igal võimalusel, kui vähegi ilma on, peale tööd oma 15-20 kilomeetrit ja kui on veel aega, siis ristsõnad ka,“ lisab Jaanus.

Lisaks raamatute lugemisele on Oovel veel üks väga põnev hobi – joonimise teenusega seotud Instagrami konto pidamine. Konto on loodud umbes kolm aastat tagasi, kui Oove oma nuputelefoni uue vastu välja vahetas. Põhjus, miks ta taolise konto luua otsustas, on Oove sõnul väga lihtne: „Sellepärast just, et meil ei pea rohkem keegi selliseid teemasid millegipärast.“ Oove räägib, et see on tema jaoks lihtsalt hobi ja mõnda suuremat eesmärki selle taga ei ole. „Niikaua, kui mul veel on siin tööd, siis ma ikka neid pilte sinna panen,“ lisab ta.

Oove objektil kõnniteeäärt joonimas.

Parkimisjoone meeskonnas töötamine pakub nii Jaanusele kui ka Oovele palju rõõmu ja ennekõike liikumisvõimalust. Küsimusele, kas SOLi parkimisjoone meeskonnas on meeldiv töötada, vastab Jaanus: „Miks ei peaks olema? Ega tööd ei ole ju nii lihtne leida, nii et kõigest tuleb kinni hoida,“ lausub ta. Tema soovitaks SOL-i kindlasti ka sõpradele.

Oove toob esile töö füüsilise olemuse, mis võib olla mõnele väljakutseks, kuid sobib ideaalselt tema enda elustiiliga. „See on suht füüsiliselt raske tegelikult. Sa pead ju kummardama tuhat korda päevas, põlvili olema teine tuhat korda päevas, et see tõesti ei pruugi sobida kõigile,“ märgib ta ja lisab, “Ma leian, et sellele, kes tahab palju liikuda, see on hea töökoht. Muidugi soovitan! Jumalast äge!“

Markeerijate töö SOL-is on mitmekesine ja liikuv. Oove ja Jaanus on head näited pühendumusest ja kirglikkusest oma töö vastu. Nende lugu räägib sellest, kuidas töö SOLis pakub mitte ainult karjäärivõimalusi, vaid ka võimalust teha tööd, mis pakub rõõmu ja rahulolu.

Tutvu SOL Parkimisjoone meeskonna tööpäevaga lähemalt siin:

Päev SOL Parkimisjoone meeskonnaga