SOL-is on praktikandid alati teretulnud

08. veebruar 2021

SOL Baltics pakub meeleldi erinevate erialade õppuritele ettevõttesse praktikavõimalust. Nii saavad tublid õppijad oma erialale täiendust ja ettevõte omakorda lisaväärtust praktikantide teadmistest. SOL-is on aastate jooksul praktikante olnud erinevates osakondades ja nii mõnigi neist on peale praktika lõppu ettevõttes töökoha kindlustanud. Eelmisel aastal oli praktikantidel võimalus osaleda raamatupidamis-, värbamis-, personali-, turunduse- kui ka tehnohoolduse osakondade töös.

Siin saate lugeda kolme toreda praktikanti kogemust SOL-is töötamise kohta:

Praktikandid Kadrin ja Monika nautisid SOLis töötamist väga

Personaliosakonna praktikant Monika:
Mulle SOL Baltics`is väga meeldib. Minu jaoks oli üllatus, et SOL on nii paljudele inimestele tööandjaks. Iga päev õppisin midagi uut, mida edaspidises elus sellel erialal vaja läheb. Eriti mõnusad olid vitamiinihommikud ja nende organiseerimine. Kindlasti soovitaksin SOL-i nii teenusepakkujana kui ka tööandjana.
Minu puhul on veel eriti hea näide, et ajutisest praktikakohast võib saada sinu tööandja 🙂 SOL Baltics meeskonnale soovin päikest, tugevat tervist ja palju uusi kliente.

Personaliosakonna praktikant Kadrin:
Mulle väga meeldis praktika SOL Baltics´is. Olin kuulnud sellisest firmast, kuid mitte palju. Väga tore, et SOL on nõus võtma praktikante ja tegelema nendega intensiivselt. Praktikajuhendajad, Marit ja Eneken, olid väga toredad ja kannatlikud. Väga paljud ei soovi ega jõua tegeleda oma igapäeva töö kõrvalt praktikantidega. Suured tänud neile!

Mida praktikast juurde õppisid/teada said?
SAF programmiga tutvumine (ei ole ennem kokku puutunud), dokumendi haldus, arhiveerimine, töölepingute vomistamine/lepinguvormid/lõpetamise alused jne. Kõik, mis eelnevalt sai kevadel „Reiting“ koolitusel (Sekretär-juhiabi+personali õppega 234 tundi) teoreetiliselt läbi võetud, kuid puudus praktiline kogemus. Olen väga tänulik ja rahul😊
Mis eriti meeldejääv oli?
Väga tore ja meeldejääv, et korraldate Vitamiinihommikut ja iga kuu õnnitlete sünnipäevalapsi😊. Paljudes kohtades ei ole väga palju koosviibimisi.
Mida kõige enam teha meeldis?
Personaliosakonna töö on mitmekülgne ja ei muutu igavaks.
Kas soovitaksid SOL-i kui tööandjat või teenusepakkujat?
Soovitaksin nii tööandjat kui ka teenusepakkujat. Nüüd, kui olen ise siin firmas praktikal, olen tähele pannud linna peal autosid, inimesi, kes objektidel koristavad ja muidugi ka uut pesumaja Ülemistel.
Head soovid SOL meeskonnale edaspidiseks:
Olge sama ägedad/toetavad edasi ja loodan, et kunagi kohtume veel!

Rasmus soovitaks SOL-i nii tööandja kui ka teenusepakkujana

Turundusosakonna praktikant Rasmus:
Mis Sulle SOL Baltics´is meeldis?
Meeldis kui sõbralik oli SOL kontoris kolleegidevaheline side, ja meeldis see, et loomingulises võtmes olid enamjaolt vabad käed tegevustes.
Mida SOL-i kohta teada said, mida enne ei teadnud?
Sain teada, et on olemas SOL Pesumajad. Sain teada, et SOL ei ole ainult puhastusettevõtte ja tema alla kuuluvad ka teised teenused: tehnosüsteemide hooldus, muru niitmine ja umbrohu tõrje, administratsiooni teenus, kohvimasinate hooldus, sisehaljastus, avarii- ja remonditeenused.
Mida praktikast juurde õppisid/teada said?
Praktikal õppisin juurde näiteks, kuidas kasutada Canva malle ettevõte jaoks olevate piltide koostamisele, kuidas konverteerida esitusprogrammi slaide piltideks (JPG formaati), kuidas ettevõte paneb kokku sotsiaalmeediaplaani kuu lõikes (mida ja millal postitada erinevatesse sotsiaalmeedia kanalitesse).
Mis eriti meeldejääv oli?
Kõige meeldejäävamad hetked on olnud hetked kui olen saanud juhendajalt head ja positiivset tagasisidet.
Mida kõige enam teha meeldis?
Kõige rohkem meeldis pildidisainide loomine ja animeerimine.
Kas soovitaksid SOL-i kui tööandjat või teenusepakkujat?
Kindlasti soovitaksin SOL-i nii tööandja kui ka teenusepakkujana.
Mida SOL meeskonnale edaspidiseks sooviksid?
Soovin SOL-ile, et sõbralik ja hea kollektiiv kestaks edasi.

Kui SOL pakub tavapäraselt praktikavõimalust paljudele huvilistele, siis viimase aasta jooksul oleme pidanud seoses viiruse levikuga seda piirama. Kontorid on olnud enamus aja suletud ja terviseriskide vähendamiseks oleme pidanud mitmetele soovijatele ära ütlema või praktikalepingu hoopiski katkestama. Olukorra paranemisel ootame taas praktikante enda meeskonnaga liituma, et õpitule head praktilist täiendust saada.

Kui soovid ka SOL-i tööle tulla, siis täida ankeet SIIN.