Läti tehnik Richard naudib, et tema tööpäevades ei ole rutiini

07. oktoober 2022

Richard on 25-aastane SOLi tehnik Lätist. Ta on töötanud SOLis juba peaaegu aasta ja see on üks tema esimesi töökohti. Richard on pärit Läti väikelinnast nimega Strenči, mis asub Valmiera piirkonnas. Ta kolis Riiga, kui alustas õpinguid võrkpallitreeneri erialal Läti Spordipedagoogika Akadeemias.

Auhind saavutuste eest võrkpallis

Richard ei pelga rasket füüsilist tööd. Ta on enne töötanud nii aednikuna kui ka müügiassistendina Circle K tanklas.

Richardil on hea meel, et ta SOLi meeskonnaga liitus, sest töö võimaldab liikuda ega ole kunagi rutiinne. Töö on dünaamiline ja ükski päev pole eelmisega sarnane. Algusest peale on pidanud palju õppima, kuid kolleegidelt saadud toetus on olnud väga tähtis ja aidanud tal kiiremini kohaneda.

Richard käib koos meeskonnakaaslastega iga päev ühelt objektilt teisele ja viib läbi hooldustöid. Ta peab ise palju otsuseid vastu võtma ja valima kõige sobivama tehnilise lahenduse. Richard on SOLis töötamise käigus õppinud erinevaid kasulikke oskusi, näiteks väikeste parandustööde tegemise.

Mängu ajal

Richardile meeldib SOLis töötada peamiselt töö dünaamika, toredate kolleegide ja ka võimaluse pärast põimida töö võrkpallitrenniga. Võrkpall on Richardi suur kirg ja ta hindab kõrgelt seda, et töö ei piira tema võimalusi mängida. Teiste tööde, näiteks öötöö kõrvalt oleks raske trenni teha.

Richard on väga energiline ja pärast tööd ei tunne ta end väsinuna, vaid pigem positiivselt laetuna. On hämmastav, et ta suudab mängida korraga kolmes võrkpallimeeskonnas ja olla nädalavahetuseti ka kohtuniku rollis.