Viru hotellis hakkab puhastusteenuseid osutama SOL Baltics

29. juuli 2020

AS Sokotel sõlmis lepingu Original Sokos Hotel Viru tubade, restoranide, baaride ja üldkasutatavate ruumide puhastusteenuse üle andmiseks SOL Balticsile. Ligi 30 inimese töölepingud lähevad muutmata kujul puhastusteeninduse omandanud ettevõttele üle alates 26. augustist.

“Koristamine on professionaalsust nõudev amet. Tagamaks, et Viru hotell on kõrgel tasemel puhastatud, valisime koostööpartneri oma ala parimate asjatundjate hulgast. Sokose hotelliketil on Soomes hea koostöökogemus SOLiga ja oleme kindlad, et nii saab see olema ka Eestis. Sellest koostööst võidavad meie külalised, kes võivad olla kindlad puhtuses ja turvalises,“ ütles AS Sokoteli tegevjuht Sari Sopanen.

„Puhtus loob tervise, mis hotellides on väga oluline. Meie teeninduse aluseks on koolitatud töötajad, millega tagame oma inimestele professionaalsed oskused ja teadmiste arengu. Teame täpselt, kuidas puhtus loob turvalise ja hügieenilise keskkonna, et nii hotellis kui restoranis viibiv klient ja töötaja jääks terveks,“ ütles SOL Baltics tegevjuht Rinel Pius.

Rinel Piusi sõnul panustab SOL Baltics oma töötajate koolitamisse püsivalt 2 protsenti käibest ning töökohal järgitakse inimeste võrdse kohtlemise põhimõtteid. Lisaks pakub ettevõte vanemaealistele inimestele tööhõivet, täiend- ja ümberõpet, teeb koostööd ametikoolidega ning erivajadusega inimeste organisatsioonidega.

Vastavalt sõlmitud lepingule annab AS Sokotel SOL Balticsile üle ligi 30 seni hotelli palgal olnud koristus- ja puhastusteeninduse valdkonnaga tegelevate töötaja lepingud muutmata kujul. Töötajad jätkavad tööd oma senistel lepingute järgsetel ametikohtadel ja säilivad 2020. aasta puhkusegraafikud ja puhkusejäägid.  Leping  hakkab kehtima 26. augustist ning AS Sokoteli ja SOL Baltics OÜ kinnitavad, et puhastusteenuse ülemineku tõttu koondamisi ei toimu.

Lisainfo:

Rinel Pius
SOL Baltics tegevjuht
rinel.pius@sol.fi
www.sol.ee

Sari Sopanen
AS Sokotel tegevdirektor
sari.h.sopanen@sok.fi
www.sokoshotels.ee

SOL Baltics OÜ

SOL Baltics pakub töökohtadel ja avalikus ruumis korrastus-, ohutus- ja heaoluteenuseid. SOL on Soome pereettevõte, mille eelkäija asutati 1848. aastal. SOL Balticsis töötab 2300 inimest ja käive on ligi 30 miljonit aastas. Ettevõte osutab teenust Balti riikides, Soomes, Rootsis, Taanis ja Venemaal.

AS Sokotel

Original Sokos Hotel Viru on 516 hotellitoaga jätkuvalt Eesti suurim. Lisaks majutusele on hotellis mitmeid restorane, wellness- ja meelelahutusteenuseid, konverentsi – ja banketikeskus, kaubanduskeskus, panoraambaar ning KGB-muuseum – kõik ühe katuse all. Hotell Viru majandustegevust opereerib SOK-kontserni tütarettevõte AS Sokotel, kuuludes Original by Sokos Hotels – ketti. Hotellis töötab 203 töötajat.

Pressiteade on välja antud 27.07.2020.

Meediakajastused:

https://www.kinnisvarauudised.ee/uudised/2020/07/29/viru-hotellis-hakkab-puhastusteenuseid-osutama-sol-baltics