Kuidas jagada töörõõmu läbi praktiliste koolituste töökohal?

02. detsember 2020

Baltikumi personali- ja kvaliteedijuht Evely Gorobinski ja teeninduskvaliteedi spetsialist Tiina Välb lõid Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu konverentsil osalejatele suurepärase võimaluse piiluda sisse SOLi argipäeva. Kui Evely esines läbi Zoomi ja arutles koolituse läbiviimise eripäradest töökohal, siis Tiina avas laval hetke SOLi sisekoolituselt ja viis läbi juhendamise töökohal. Juhendatav oli seekord  vabatahtlik konverentsi publiku seast.

SOL-i 92 sisekoolitajat-juhendajat, kes igapäevaselt õpetavad inimesi oma tööd hästi ja oskuslikult tegema, teavad, et töökohal koolitamiseks on oluline luua õppijat toetav keskkond, põimida omavahel arusaadavalt erinevad teemad nagu õiged töövõtted, ohutus, keskkonnahoid, kliendi ootused jms. Oskust vajab ka koolituse sidumine igapäevatööga selliselt, et teadmiste omandamisega paralleelselt saab vajalik töö tehtud ning kliendi ruumid puhtaks. Praktiliste koolituste puhul töökohal on olulisel kohal ka see, et koolitaja-juhendaja ise tööle käed külge paneb, ette näitab, töötajat kaasab, julgustab ning toetavat tagasisidet annab.

SOL Baltics on võtnud eesmärgiks panustada igal aastal vähemalt 2 protsenti oma käibest töötajate arengusse ning personali kompetentside arendamine on olulisel kohal ettevõtte strateegiates. 90 protsenti meie juhtidest ja spetsialistidest omab kutsetunnistust.