SOL Baltics asutas COVID-19 puhastus- ja desinfitseerimistööde erirühma

30. aprill 2020

SOL Baltics moodustas COVID-19 leviku piiramiseks puhastus- ja desinfitseerimistööde erirühma, mis viib läbi hoonete ja pindade täispuhastusi üle Baltikumi.

„Sel nädalal valitsuses kinnitatud COVID-19 väljumisstrateegia annab märku, et on oodata igapäevaelu piirangute vähenemist. Kuid endiselt on aktuaalne hügieeninõuete järgimine nii kodus kui ka avalikes kohtades, kus tavaline puhastusteenus ei pruugi olla piisav. Seetõttu moodustas SOL Baltics erirühma, mis keskendub keerulisematele objektidele nagu tervishoiu-, haridus- ja sotsiaalasutused, aga ka kauplused ja teenindusasutused,“ ütles SOL Baltics OÜ tegevjuht Rinel Pius.

21-liikmeline erirühm tegutseb üle Eesti ning sõltuvalt objekti suurusest viib töid läbi 5-7 inimest. Erirühma juhid läbisid hiljuti Tartu ülikooli kliinikumis infektsioonivolinikele mõeldud koolituse ja järgivad töös sealt saadud teadmisi ja nõuandeid.

Erirühma üks suuremaid töid oli Tartu ülikoolilinnaku Raatuse ühiselamu täispuhastus ja desinfitseerimine peale haiguspuhangu ilmnemist. „MTÜ Tartu Üliõpilasküla on väga tänulik SOL Baltics OÜ-le kiirele reageerimisele ja äärmiselt konstruktiivsele koostööle reaalses kriisiolukorras,“ kommenteeris üliõpilasküla haldusjuht Tanel Tiits.

Seni tehtud tööde käigus on selgunud, et maskis ja kaitseriietuses tööd tehes tuleb pause teha märgatavalt tihedamini kui tavaliste tööde puhul. „Ajamahukat ja füüsiliselt rasket tööd tehes on isikukaitsevahendeid vaja rohkem kui norm ütleb, sest maskid muutuvad raske töö puhul üsna kiiresti niiskeks ja kasutamiskõlbmatuks. Seetõttu on oluline isikukaitsevahendite suur varu kõigis organisatsioonides, mis neid oma töös vajavad,“ lisas Pius.

COVID-19 puhul on kõige olulisem pindade ja ruumide eelnev puhastamine ja enne desinfitseerimist tuleb veenduda, et puhastatud pind oleks täiesti kuiv. Kui pinda eelnevalt ei puhastata, kinnitub desoaine mõjul mustus pinnale ja mikroobid hakkavad jõudsamalt vohama. Puhastuse ajal tuleb vältida ainete pihustamist, kuna aerosooli kasutades paiskuvad haigustekitajad uuesti õhku. Selle tulemusena võib ruum pärast olla veelgi rohkem saastunud ja samuti hingab pisikuid sisse töö tegija.

Lisainfo:

Rinel Pius
Tegevjuht
SOL Baltics
rinel.pius@sol.fi

SOL Baltics OÜ

SOL Baltics pakub töökohtadel ja avalikus ruumis korrastus-, ohutus- ja heaoluteenuseid. SOL on Soome pereettevõte, mille eelkäija asutati 1848. aastal. SOL Balticsis töötab 2300 inimest ja käive on ligi 30 miljonit aastas. Ettevõte osutab teenust Balti riikides, Soomes, Rootsis, Taanis ja Venemaal.