SOL Baltics laiendab tunnustatud ettevõtte ostuga äriklientidele pakutavate teenuste valdkonda

09. mai 2022

Baltikumi suurim ärikinnisvara korrashoiu ettevõte SOL Baltics ostis parklate ja sisehoonete markeerimisega tegeleva ettevõtte Parkimisjoon OÜ.

Selle tehinguga astub SOL sammu lähemale oma uuele strateegilisele eesmärgile – pakkuda klientidele tervikuna korrastus-, ohutus-, hügieeni ja heaoluteenuseid. Tehingut nõustas Aureus Capital Consulting.

SOL Balticsi tegevjuhi Rinel Pius sõnul on SOL juba pikalt vaadanud ostmise ja äri laiendamise põhimõttega ringi nii puhastus- kui ka tehnohooldusettevõtete seas, kuid seni pole midagi sobivat leidunud.  „Parkimisjoonega näeme võimalust arendada ja täiendada meie ohutuse ning heaolu teenuse pakkumise valdkonda,“ räägib Pius. Parkimisjoone tegevusalade hulka kuulub lisaks parklate, parkimismajade, spordiväljakute ja tootmishoonete joonimisele ka liiklusmärkide ja kaitsepiirete paigaldus.

„Oleme seda valdkonda edasi arendamas, et ärisektoris saaks tööohutus rohkem tähelepanu ja töökeskkond muutuks turvalisemaks, et inimestel oleks hea ja mugav töötada, et hoone oleks puhas, tehniliselt hooldatud, hästi ventileeritud õhu ja reguleeritud valgusega, piirded ja ohutusmärgistused oleks korras ning kontrollitud,“ täiendab Pius.

„SOLil ja Parkimisjoonel on ka juba mitmeid kattuvaid kliente,“ ütleb Pius ja lisab, et SOLi portfoolios on palju tootmishooneid, kaubanduskeskuseid ja spordirajatisi, kellele saab tänu uue ettevõtte ostule pakkuda veel laiemat ampluaad teenuseid. Teenust hakatakse osutama olemasolevate meeskondadega üle Baltikumi.

Parkimisjoon on turul tegutsenud juba aastast 2010 ja saavutanud tuntuse kui hea kvaliteediga teenuse teostaja. „Meil on hea meel, et meie ettevõtte ostis SOL, kes on oma sektoris samuti tuntud kui kvaliteetne ja kauaaegne tegija,“ ütleb Oliver Licht, üks Parkimisjoon OÜ asutajatest.

„Tundsime, et teatav piir iseseisvaks edasi kasvuks on ees. SOL annab võimaluse meie loodud ettevõttel edasi areneda nii Eestis kui ka Baltikumis, kuna meil on sarnased sihtgrupid ja klientuur.“ räägib Parkimisjoone teine omanik Tarmo Prints ja lisab, et saab nüüd pühenduda oma teistele ettevõtmistele ning neile rohkem tähelepanu pöörata. Prints arendab ettevõttes 10Lines OÜ parkimisjooni markeerivaid autonoomseid roboteid.

Uut ärisuunda hakkab juhtima senine SOL Pesumajade juht ja 15 aastat SOLis töötanud Tarvo Priimägi.

Meediakajastused:

https://www.kinnisvarauudised.ee/uudised/2022/05/09/sol-baltics-laiendab-ettevotte-ostuga-teenuste-valdkonda