20 aastat rahvusvahelist äri

26. aprill 2021

SOLil on suur roll Eesti puhastusturu arengus

SOL omanik Juhapekka Joroneni sõnul oli laienemine Eestisse loomulik ja kerge valik

SOL kontserni esimene suur samm rahvusvahelisel turul oli 20 aastat tagasi Eestis. SOL Grupi tegevjuht Juhapekka Joronen on väga rahul, kuidas ettevõte on rahvusvahelisel turul arenenud. ”20 aastat tagasi soovisime näha, kuidas meie edukas ärimudel toimiks rahvusvahelisel turul. Laienemine Eesti turule oli loomulik ja kerge valik esimeseks sammuks. Õnnestumine Eesti turul andis julgust ja usku, et oleme edukad ka mujal. Oleme väga õnnelikud, et valisime selle tee ja hoolimata sellest, et möödas on juba 20 aastat, on see samm nii ajas kui ka ärisuuruses siiamaani esimene teiste seas”.

SOL Baltics´i tegevjuht Rinel Pius ütleb, et SOLil on olnud Eesti puhastusturu arengus suur roll. Pilt: Katri Korbun

SOL Baltics´i juht Rinel Piusi sõnul on SOL olnud nii Eestis kui ka kogu Baltikumis üks puhastusvaldkonna eestvedajaid. ”Praegusel hetkel on nii puhastamine kui ka puhastusäri Eestis kõrgelt austatud. Eestis on puhastuvaldkonna koolitus kõikidel tasemetel olemas ja kliendid mõistavad, et oleme oma ala tippspetsialistid. Kogu Eesti puhastusvaldkonna arengus on SOLil suur roll”, ütleb Rinel Pius.

SOLi äri Eestis sai alguse 2001. aastal kui osteti RoRoRo nimeline ettevõte. Praegune SOL Balticsi juht oli juba selleks ajaks aastaid samas valdkonnas töötanud, kuid mitte SOL-is ega RoRoRos. ” Veel 20 aastat tagasi oli Eesti puhastusvaldkond siiski lapsekingades. Valdkonda väga ei austatud ja näiteks ringi vuravad sisepuhastusmasinad olid siiski haruldus. Aastatega toimunud muutus selles valdkonnas on tohutu”, ütleb Rinel Pius.

Kõige alus on usaldus

Rinel on juhtinud SOL Balticsit üle seitsme aasta ja SOL-ist rääkides kordab ta tihti sõna – usaldus. ”See on iga päev hoomatav, kuidas ettevõtte üks väärtuseid – usaldus – mõjutab igapäevatööd. Me usaldame oma töötajate professionaalseid oskused ja sellest tulenevat töökvaliteeti. Tulemuseks on see, et meie kliendid usaldavad meid”, lisab Rinel. SOL-i maine on Eestis väga kõrgel tasemel ja mitte ainult puhastusvaldkonnas, vaid erinevad juhid ning spetsialistid SOList on käinud rääkimas erinevatel konverentsidel, nii meeskonnatööst, värbamisest, personalijuhtimisest ning motiveerimisest. ” Oleme Eestis 10 suurima tööandja seas ja ka 100 suurima maksumaksa seas, kui kõneleda töötasu pealt makstavatest maksudest. Seega meil on, mida rääkida, sest juhtimise kogemusi on palju”, lisab Rinel.

Koroonaviirus on toonud uue puhastusvaldkonna au sisse

Rinel Piusi sõnul on COVID-19 epideemia toonud puhastusvaldkonnale uusi tegevusi. SOL-i spetsialistid on teinud nii oma klientidele kui ka teiste firmade klientidele nii hügieenialaseid koolitusi läbi veebinaride kui ka aidanud muuta puhastuskontseptsioone, kuidas epideemia olukorras oleks tõhus puhastada. ”Oleme väga palju arutanud klientidega seda, kuidas just praegu oleks otstarbekas koristada. On tegevusi, millele võiksime keskenduda, et epideemia ei leviks töökohtadel ja avalikus ruumis. Tavaliselt on see win-win põhimõttel, sest kliendi kulud võivad isegi väheneda, kui puhastus on mõistlik, samas SOL saab töötada efektiivsemalt ja töötajad saavad teha tööd, millel on selge põhjus”, selgitab Rinel Pius. Rineli sõnul on nutikas käitumine ja klientide aitamine lisanud SOL-i suhtes veelgi usaldust.

Lisaks Eestile on ettevõte nii Lätis, Leedus, Venemaal, Rootsis kui ka Taanis.

SOL on laienenud veelgi 

Lisaks Eestile on ettevõte nii Lätis, Leedus, Venemaal, Rootsis kui ka Taanis. Venemaal on peamine äri Moskvas ja Peterburis, Rootsi ettevõte tegeleb peamisel Stockholmi ja Malmö ümbruse ning Taanis on SOL keskendunud toidutööstuse sektorile. Rahvusvaheline äri moodustab SOL kontserni käibest 21%.

Meediakajastusi:

Kinnisvarauudised.ee