TS Laevadel hakkab puhastusteenust osutama SOL Baltics

01. veebruar 2021

Saaremaa ja Hiiumaa parvlaevadel hakkab puhastusteenuseid osutama SOL Baltics. Ettevõttel on varasem kogemus laevade puhastamiseks kasutatavate ainete ja tehnoloogiate osas Eestist ja Soomest, tööjõud on kohalik.

„Väga suures osas värbasime endale need inimesed, kes seda tööd ka Pireti, Tõllu, Tiiu, Leigri ja Regula parvlaevadel seni tegid,“ ütles SOL Baltics Eesti tegevjuht Priit Sipelgas.

„Uue puhastusteenindaja täielik koolitamine võib võtta kuni aasta, eriti kui taotleda kutsetunnistust. Lihtsamad asjad saavad inimesed kiiresti selgeks, ja kui töö meeldib, on meil olemas kõik võimalused inimest edasi koolitada,“ lisas ettevõtte Eesti haru tegevjuht. Tema sõnul koolitataksegi SOL-is suur osa töötajatest välja ettevõtte enda poolt.

SOLi senine kogemus laevade puhastamiseks kasutatava keemia ja tehnoloogia osas pärineb erinevate Soome ja Eesti ettevõtete parvlaevadel töötamise kogemusest. „Kasutame EU Ecolabeli ja Põhjamaade luigemärgisega puhastusvahendeid, mis on keskkonnale ja inimeste allergiatele vähem kahjulikud,“ ütles Priit Sipelgas.

TS Laevad juhatuse liige-teenindusvaldkonna juht Ave Metsla märkis, et SOL Baltics tegi TS Laevade poolt korraldatud puhastusteeninduse konkursil edukaima pakkumise. „Kõrge teeninduskvaliteet ja keskkonnateemad on meile väga olulised ja on hea meel, et ka uus puhastusteenuse partner kasutab ökoloogilisi puhastusvahendeid ning tegemist on keskkonnasõbraliku ja laialdase meretöökogemusega ettevõttega.“

TS Laevad sõlmis SOL Balticsiga lepingu Kuivastu-Virtsu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel puhastusteenuse osutamiseks. Leping jõustub 1. veebruarist 2021 ja kehtib 1 aasta, mida sobiva koostöö korral on võimalik pikendada 1 – 2 aastat.

Mandri ja suursaarte vahelist parvlaeva liiklust opereerib TS Laevad OÜ. Nende Laevadega reisib kokku üle 2 miljoni inimese aastas.

Meediakajastusi:

Business-M

Meie Maa