Ettevõtte ost Leedu turul osutus kordaminekuks

18. veebruar 2021

SOL Baltics peakontoriga Tallinnas laiendab tegevust Leedus. Kuus kuud pärast Leedu suurima hooldusettevõtte ostu investeerimisfirmalt BaltCap jätkab omandatud ettevõte Leedus tegevust Eesti emafirma värvides. Seni iseseisvalt tegutsenud kontserni Leedu filiaal liidetakse.

Keerulise liitumise tulemusena saavutab SOL Baltics Leedus puhastus- ja tehnohoolduse valdkonnas tugeva positsiooni aastase käibega 3,5 miljonit eurot. Eestis ja Lätis on ettevõte mõlemas valdkonnas turuliider.

SOL Balticsi tegevjuhi Rinel Piusi sõnul on praegu õige hetk laienemiseks, sest ärid meie ümber mõistavad järjest rohkem, millised koostööd ja sünergiad aitavad majandust käigus hoida.

„Kui rääkida hetkel päevakorral olevast liitumisest Leedus, siis sellele eelnes varasem mitme aasta pikkune koostöö ja teineteise tundmaõppimine. Mõistsime, et koos edasi minnes suudame oma eesmärke paremini saavutada,“ rääkis Pius.

17. veebruarist võtab Leedu seni suurim hooldusettevõte Yglė Pastatų Valdymas (YPV) kasutusele SOL Balticsi nime ning jätkab tegevust Eesti emafirma koosseisus. Ettevõtte Leedu haru hakkab juhtima YPV endine juht ja osanik Agnė Grendelė, kelle sõnul on viimased kuud toonud uusi projekte ning üha rohkem teenuste müüki, kus soovitakse nii tehnosüsteemide hooldust kui ka puhastusteenust.

„Meil olid mõlemad kompetentsid olemas kõrgel tasemel, kuid teenuseid osutasid erinevad firmad. Nüüd otsustasime oma kompetentsid ühe firmasse liita,“ ütles Grendelė.

Grendelė sõnul pälvis Leedus heakskiitu SOLi arengule suunatud juhtimisfilosoofia: „Töötajate arengusse panustatakse 2 protsenti ettevõtte käibest ning SOLis on olemas töökohad, mis sobivad nii noortele, vanemaealistele, riigikeelt mittevaldavatele, puuetega ja vähenenud töövõimega inimestele. Tööalane väljaõpe on kohapeal ja mentorid aitavad nende tööellu integreerimisega. Need on olulised argumendid, miks YPV ettevõtte ja kollektiiviga nägime, et SOLiga on meil ühist kõneainet rohkem kui pelgalt võimalus laienemiseks.“

Viimase sammuna liidab tänasest Leedus uut nime kandev SOL Baltics UAB endaga seni iseseisvalt toimetanud SOLi kontserni Leedu filiaali.

Lisainfo:
Rinel Pius
SOL Baltics tegevjuht
rinel.pius@sol.fi
www.sol.ee

SOL Baltics
SOL Baltics pakub töökohtadel ja avalikus ruumis korrastus-, ohutus- ja heaoluteenuseid, sealhulgas kinnisvarakorrashoiu ja pesumajateenused Eestis, Lätis ja Leedus. Ettevõttes töötab 2300 inimest ja käive on ligi 30 miljonit eurot aastas.

SOL Baltics kuulub SOL Gruppi, mis on üks vanimaid ja suurimaid Soome pereettevõtteid. SOL on asutatud 1848. aastal ning täna juhib seda perekonna neljas põlvkond. SOL Grupi kogukäive oli 2019. aastal 326 miljonit eurot ja töötajaid kokku üle 14 000. Tegutsetakse Soomes, Rootsis, Taanis, Baltikumis ja Venemaal.